Spor

2 20 Dev Pivot Eddy Tavares

2 20 Dev Pivot Eddy Tavares

Eddy Tavares, 1992 yılında Kebrada, Cape Verde’de doğmuş profesyonel bir basketbolcudur. 2.20 metre boyundaki Tavares, boyu ve atletizmiyle tanınan bir basketbolcu olarak öne çıkmaktadır. Pota altında oynayan Tavares, bir pivot olarak görev yapmaktadır. grandpashabet giriş

Tavares, profesyonel kariyerine İspanya’da başladı ve Gran Canaria takımında forma giydi. Daha sonra, Real Madrid takımına transfer oldu ve 2016-17 sezonunda Real Madrid’in ligi ve EuroLeague’i kazandığı kadroda yer aldı. Bu başarısının ardından, Atlanta Hawks tarafından keşfedildi ve 2017-18 NBA sezonunda Atlanta Hawks takımında oynamaya başladı. Daha sonra Cleveland Cavaliers, Atlanta Hawks ve Cleveland Cavaliers takımlarında yer aldı.

Tavares, sahip olduğu boy avantajı sayesinde pota altında etkili bir oyuncudur. Blok yapmak ve ribaund almak konusunda da uzmanlığı vardır. Gelişime açık bir basketbolcu olan Tavares, altyapılarında Fuenlabrada ve Gran Canaria gibi takımlarda da forma giydi.

Eddy Tavares Tekrardan Madride Geldi

2019-2020 basketbol sezonunda, Real Madrid’de yeniden forma giymeye başlayan Tavares, EuroLeague’de ve İspanya Liglerinde takımın önemli bir parçası oldu. Pota altında elde ettiği sayılar ve blok ve ribaundlar sayesinde takımına katkı sağladı.

Eddy Tavares, Cape Verde milli takımında da forma giymekte ve Cape Verde basketbolunun gelişiminde önemli bir role sahip olmaktadır. Eddy Tavares, boy avantajı ve atletizmi nedeniyle hem savunmada hem de hücumda takımına büyük bir katkı sağlamaktadır. Zamana karşı yarışmak konusunda da iyi olan Tavares, rakiplerine zor anlar yaşatmaktadır. Ayrıca, kendini geliştirmeye devam eden bir basketbolcu olan Tavares, atletizm becerilerini geliştirerek, pota altında daha etkili olmaya çalışmaktadır.

Bir cevap yazın