Genel Kültür

2020 ve 2021 Wimbledon Tenis Turnuvası

Bilindiği gibi 2019 yılının son aylarında Covid 19 virüsünün 2020 yılında da tüm dünyayı etkilemesi başta sosyal faaliyetler ve spor müsabakaları olmak üzere tüm hayatı sekteye uğrattı. Müsabakalar iptal oldu ertelendi ya da seyircisiz oynandı.2020 Wimbledon Tenis Turnuvası da iptal edilen organizasyonlardan biriydi. Neyse ki tüm dünyada düzelen şartlar 2021 Wimbledon Tenis Turnuvasının 28 Haziran 2021-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. Turnuvaya bugüne kadar pek çok kez sponsor olmuş ve pek çok başarılı tenisçinin de tercihi olmuş Babolat wilson tenis raketleri 2021 Wimbledon Tenis Turnuvasında da en önemli ve büyük tenis raketi markası ve tenisçilerin tercihi olacağa benziyor.

Peki Ünlü ve Başarılı Tenisçilerin Raket Tercihleri Neler?

Wimbledon Tenis Turnuvası tarihinde bugüne kadar en başarılı olan tenisçileri sıralarsak çoğumuzun aklına İsviçreli 38 yaşındaki tenisçi Roger Federer gelecektir. Tek erkeklerde toplamda 8 kez ve üst üste ise 5 kez kazanarak turnuvayı en çok kazanan isim Roger Federer olmuştur.Roger Federerin tenis raketleri içinden tercihi ise çim kortta kendisini yakından takip eden tenis severlerin bileceği gibi Wilsondır. Hatta Roger Federer Wilson tenis raketleriyle 2014 yılında onun için özel olarak tasarlanmış yeni efsanevi Pro Staff RF97 Autograph raketini tasarladı ve piyasaya sürdü. Tenis severlerden büyük ilgi gören model 97 inçlik ölçüsüyle diğer tenis raketlerinden küçük olmasıyla farklılaşıyor.357 gram ağırlığa sahip raket Roger Federerin tenisteki zarif tarzından ilham almış olup siyah ve minimalist çizgilere sahiptir.

Tek erkeklerde Wimbledon Tenis Turnuvasını en çok kazanan 2. tenis raketi ise 5 şampiyonlukla 34 yaşındaki Sırp Novak Djokovic.En yakın rakibi olan  Roger Federerden farklı olarak 100 inçlik Head marka tenis raketidir.

Novak Djokovicin bizzat tanıtımını yaptığı Head YouTek Graphene Speed Pro bilekte taşınan siyah bir çantayla satılıyor.Raketin tasarımının ana temasının hız olduğu belirtiliyor. Aynı zamanda tenis raketine adını veren Graphene maddesi elmastan daha sert ve hafif bir madde olması sebebiyle tenis raketleri arasında sağlamlığıyla da fark yaratıyor.

Bir cevap yazın