Amazon ormanlarının Facebook'tan yasadışı bir şekilde satıldığı ortaya çıktı
Genel Kültür

Amazon ormanlarının Facebook’tan yasadışı bir şekilde satıldığı ortaya çıktı

Amazon ormanlarının Facebook'tan yasadışı bir şekilde satıldığı ortaya çıktı

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

Brezilya’nın Amazon yağmur ormanlarının bir kısmı Facebook üzerinden yasadışı bir şekilde satılıyor.

BBC’nin ortaya çıkardığı habere göre, satılan araziler, koruma altında olan alanlar milli parkları ve yerliler için ayrılmış toprakları kapsıyor.

Facebook’ta yer alan reklamlarda listelenen arsaların bazıları ise bin futbol sahası büyüklüğünde.

Facebook, “yerel makamlarla çalışmaya hazır olduğunu” söyledi, ancak bu ticareti durdurmak için herhangi bir bağımsız adımda bulunmayacağı anlaşılıyor.

Kaliforniya merkezli teknoloji şirketi, “Ticaret politikalarımız satıcı ve alıcıların kanun ve yönetmeliklere uymasını gerektiriyor” diye ekledi.

Satışlardan etkilenen bir yerli halk lideri, şirketin daha fazla sorumluluk alması gerektiğini belirtiyor. Öte yandan talana karşı çıkan kampanyacılar hükümetin satışları durdurmaya isteksiz olduğunu iddia ediyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için

Kaynak: kralblogcu.com

Bir cevap yazın