Genel Kültür

Bakırköy İngilizce Kursu

Bakırköy İngilizce kursu ikinci ve yabancı bir dil öğretme süreci ve uygulaması, disiplinler arası bir alandır. Dil eğitimi için dört ana öğrenme kategorisi vardır: iletişimsel yeterlilikler, yeterlilikler, kültürler arası deneyimler ve çoklu okuryazarlık.

20. yüzyıldaki yabancı dil eğitimi tarihi ve öğretim yöntemleri bir başarısızlık tarihi gibi görünebilir. ABD üniversitelerinde ana dal olarak yabancı dili olan çok az sayıda öğrenci “asgari mesleki yeterlilik” elde etmektedir. Doktora derecesi için gerekli olan “okuma bilgisi” bile yalnızca ikinci sınıf öğrencilerinin okuduklarıyla karşılaştırılabilir ve yalnızca anadili İngilizce olan çok az araştırmacı İngilizce dışındaki dillerde yazılmış bilgileri okuyabilir ve değerlendirebilirdi. Bazı ünlü dilbilimciler bile tek dillidir.

Dil öğretimi üzerine olan kitapların çoğu, geçmişte kullanılmış olan ve genellikle yazarın kendi yöntemi olarak bilinen yöntemlerle yapılmaktaydı.

Teorik tarafta, rasyonalist dil edinimi teorileri Noam Chomsky ve diğerleri tarafından yapılan dilbilimsel çalışmalarla örtüşen Francois Gouin, MD Berlitz ve Emile B. De Sauze vardır. Bu dilbilimcilerin yöntemleriyle öğrenciler, dilbilgisi kurallarına ilişkin işlevsel bir bilgi edinmek için özgün ve anlamlı cümleler üretirler. Bu yöntemlerle öğrenciler rahat bir şekilde dili öğrenmeye başlamışlardır.

Zamanla dil eğitimi okullarda gelişmiş ve dünya çapında eğitim müfredatının bir parçası haline gelmiştir. Amerika Birleşik Devletleri gibi bazı ülkelerde, dil eğitimi İngilizce, Matematik ve Fen gibi ana derslerle birlikte temel bir ders haline gelmiştir.

Avustralya gibi bazı ülkelerde, okullarda bir yabancı dilin öğretilmesi günümüzde çok yaygındır. İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL), ana dili İngilizce olmayan ve bunu gerekli standartta konuşamayan öğrenciler için de mevcuttur.

Detaylı bilgi almak ve Bakırköy İngilizce kursu işleyişinin nasıl olduğu hakkında kafanızda oluşan soruları cevaplamak için https://englishbox.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın