Spor

Brezilya Milli Takımının En İyi Futbolcuları Geçmişten Günümüze

Brezilya Milli Takımının En İyi Futbolcuları Geçmişten Günümüze

1958 ‘deki Dünya Kupası galibiyetiyle başlayan ve onlarca yıldır bu ivmeyi taşıyan Brezilyalı oyuncular, bugüne kadar spora hakim olmaya devam ediyor. Brezilya milli takımının altın çağı, 1960 ‘larda dünyanın en iyi oyuncularından bazılarının Seleçao’yu kendi oyuncuları olarak adlandırmasıyla başladı. Garrincha, Jairzinho ve Pelé, Üç Silahşörler olarak biliniyordu ve takımı 1958 ‘de Dünya Kupası galibiyetine götüren inanılmaz beceri ve kanat oyunu sağladı. Joybet

1970 ‘lerde Brezilya, ikonik orta saha üçlüsü Rivelino, Clodoaldo ve Gérson liderliğindeki yeni nesil futbol kahramanları üretti. O dönemin birçok hücum yeteneği arasında Carlos Alberto Torres ve Jairzinho bugün hala en başarılı Brezilyalı futbolculardan biri olarak hatırlanıyor.

Sonraki yıllarda Brezilya, futbol ülkesi olarak daha başarılı oldu. Tostão, Jorginho ve Zito’dan Romário, Rivaldo ve Ronaldo’ya kadar, 1980 ‘ler ve 1990’ lar inanılmaz bir başarı dönemiydi ve milli takım 1994 ve 2002 Dünya Kupalarını kazandı.

Bugünün Brezilya milli takımının yıldızları Ronaldinho, Neymar ve Coutinho – hepsi kendilerini dünyanın en iyilerinden biri olarak belirledi ve Brezilya’yı 2018 ve 2019 Copa Américas’a götürdü. Aynı zamanda geçmişten günümüz Brezilya milli takımı dünyanın en büyük futbolcularından bazılarını üretme konusunda uzun ve gururlu bir geçmişe sahiptir. Garrincha ve Pele’den Ronaldinho ve Neymar’a kadar, mirasları birçok hayranının kalbinde ve zihninde yaşıyor.

Bir cevap yazın