Genel Kültür

Cami Halısı İmalatçıları

Cami Halısı İmalatçıları

Cami halısı kültürü, uzun yıllar boyunca Anadolu’da kullanılagelen ve bu özel itina gösterilen bir konudur. Türkiye’deki camilerin tamamında mutlaka cami halısı serilidir ve anlayış tamamen bir kültür hazinesi haline gelmiştir. Camilerde ibadet yapılırken temizliğe önem verilmeli ve temiz Cami Halıları dinimizin yöntemlerine göre ve peygamberimiz tarafından verilen hadislere göre kullanılmalıdır.

Zemin kaplaması olarak halılar cami zeminlerinde hem estetik bir görünüm oluşturan hem de konforlu bir hizmet sağlayan araçlardır. Bu sebeple alanında uzman yeterliliği olan firmamızın müşterilerine sunacağı cami halıları en uygun fiyatla ve en güzel renk ve desen seçenekleriyle sunulur.

Camiler İçin Hangi Halı Tercih Edilir?

Cami Halısı tercihinde bulunurken zorlanacağınız çok sayıda renk ve desen arasından seçim yapacaksınız. Yapacağınız tercihler sayesinde de caminiz için en güzel ve şık tasarımlar ortaya çıkacaktır. Selçuklu ve Osmanlı mimarilerinin görülebildiği tarihi eser özelliği taşıyan ülkemizdeki camilerde yapının estetiğine uygun yünden yapılan veya Akrilik Cami Halısı tercih edilebilmektedir.

Modern mimari ile inşa edilen yeni dönem camilerinde ise çok daha geniş alanlar kullanıldığından renk düzeni oluşturmak için halılar kolaylıkla temizlenebilir ve belirli amaçlara göre uygulanabilen Yün cami halısı seçilerek aynı zamanda rahatlık ve konfor da oluşturulmaktadır.

Cami Halısı Nasıl Üretilir?

Ağırlıklı olarak nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkemiz genelinde çeşitli büyüklüklerde camiler ve mescitler bulunmaktadır. Toplu olarak kullanılan bu ibadet yerlerinde en büyük sorun genellikle hijyen ve temizliktir. Çoraplı veya çorapsız olarak kullanılan camilerde yer döşemesi olarak tercih edilecek olan halılar zamanla kirlenecek ve temizliğe ihtiyaç duyacaktır. Bu konuda işinin ehli olan Manisa Cami Halısı daha zor kirlenen, üzerinde kir barındırmayan ve kirlendiğinde de kolay temizlenebilen halılar üretmektedir.

Cami halılarını evlerde veya iş yerlerinde kullanılan halılardan ayıran en temel özellik boyutlarının çok büyük olmasıdır. Cami mimarisinde genellikle kubbe şeklindeki yapı tercih edildiğinden, birkaç ev büyüklüğünde geniş bir iç hacme sahiptir. Bu nedenle camiler için üretilecek halıların boyutlarının standartların üzerinde olması gerekmektedir. Metropol Cami Halısı olarak modern üretim tesislerimizde bulunan devasa makineler sayesinde istenilen metrekarelerde tek parça halıları üretebiliyoruz.

Firmamızın üretim alanında bulunan cami halılarının desen ve yapıları müşterilerin ihtiyaç ve zevkleri doğrultusunda geliştirilmiştir. Küçük mahalle camii veya cami tarzındaki odalar için halı talep ediliyorsa, genellikle tek parçalı Göbekli Cami Halısı tercih ediliyor. Bu tarz halılar üretilirken birebir ölçü alınması gerekmektedir. Bunun için kurumunuzda bulunan tecrübeli teknik elemanlarımız camiye giderek fizibilite çalışmalarını yürütür ve sıfır hata payı ile gerekli ölçüm işlemlerini gerçekleştirir.

Ayrıca Seccadeli Cami Halısı dediğimiz cami halıları genellikle büyük camilerde zemin kaplaması olarak tercih edilmektedir. Bu halı çeşidi için de ölçüler yapılmakta, özellikle caminin kolon ve kirişleri iyi hesaplanmakta ve maksimum kalitede üretim gerçekleştirilmektedir. Müşterinin isteğine göre Saflı Cami Halısı modelleri de aynı hassasiyet ve ölçüm teknikleri ile üretilerek camilere serilmektedir.

En Kaliteli Cami Halısı Çeşitleri

Firmanın üretim portföyündeki cami halılarına baktığımızda farklı üretim tarzları karşımıza çıkıyor. Camilerinizde temizlik ve hijyenin öneminin büyük olduğunu biliyor ve bunu önemsiyorsanız, bu konuda tasarlanan özel üretim halılar sayesinde caminizin hijyeni örnek olacaktır. Yün halılarımıza ilave olarak akrilik, elyaf veya pamuk dediğimiz malzemeler de kullanılmamaktadır. Cami Halısı Fiyatları konu edildiğinde ise gerek saf yünden yapılan halılarımız ve gerekse değer malzemelerden üretilen halılarımız kaliteye, ebat ve diğer özelliklerine göre fiyatlandırılır.

İnsan ve çevre sağlığına duyarlı ürünlere büyük önem veren firmamız, aynı zamanda müşterileri için ödeme kolaylığı ve uygun fiyat politikası da gütmektedir. Piyasadaki en iyi Cami halıları fiyatları konusunda firma yetkililerimizle mutlaka görüşmeli ve uygun fiyat seçeneklerinden haberdar olmalısınız.

Formun Üstü

Formun Altı

Bir cevap yazın