Teknoloji

Canlı Tv İzleme

Canlı Tv İzleme

Türkiye’de televizyonlu evlerin sayısı üniversite mezunlarının sayısını aşıyor. İnsanlar televizyon programlarını o kadar çok seviyorlar ki, onları izlemek için düzenli olarak uykularını feda ediyorlar. Hatta bazıları sadece televizyon seyretmek için bir akşam programı oluşturacak kadar ileri gitti. Bazıları için bu televizyon izleme takıntısı bir sorun haline geldi; televizyon izlemeye çok fazla zaman harcarlar ve üretken şeyler yapmak için yeterli zaman ayırmazlar. Bu durumu düzeltmek için, bazıları televizyon izlemek için harcanan süreyi azaltmayı önerdi. Ancak diğerleri, televizyon izlemeyi azaltmanın sadece stres seviyelerini artıracağını ve sorunu daha da kötüleştireceğini düşünüyor. Bu çok insani duruma kolay bir çözüm yoktur. TV izle son günlerin en popüler hizmetlerdir.

Telefondan Canlı Tv

Bir kişi internet üzerinden kablo aboneliği olmadan TV izleyebilir. Çevrimiçi TV izlemek için en popüler seçenek Netflix veya Hulu gibi bir akış hizmetidir. Popüler programlar, herhangi bir ekstra dosya sıkıştırma veya ara belleğe alma olmadan doğrudan ağ sunucularından aktarılabilir. Bu, zaman kazandırır çünkü izleyiciler, izlemeden önce ağların yeni bölümleri yüklemesini beklemek zorunda kalmazlar. Bazı TV’lerde yerleşik web tarayıcıları bulunur, bu da TV ekranınızda çevrimiçi TV programlarını izlemeyi kolaylaştırır. Çevrimiçi TV programlarını izlemek için bir bilgisayar, akıllı telefon veya tablet kullanmayı da seçebilirsiniz. Tüm bu seçenekler, TV izlemeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Canlı tv izle son günlerin popüler hizmetleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Canlı Tv İzleme HD

Cihaz maliyetleri, kablolu TV’ye kıyasla çevrimiçi TV için çok daha düşük. Çoğu insan, kablolu aboneliklerle karşılaştırıldığında çevrimiçi televizyonun üst düzey bilgisayarlar veya oyun konsolları gerektirdiğini düşünüyor. Bu tamamen doğru değil; canlı TV mevcut ev ağlarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır ve oyun konsolları yerine standart PC’lerde veya Mac’lerde çalışabilir.

Ayrıca, birçok web tarayıcısı, bilgisayarınızın işletim sistemine belirli yazılımlar yüklenmediği sürece, belirli web sayfalarına veya uygulamalara erişimi sınırlamaya devam eder. Bu, internet televizyonlarının hala evlerinde modern bilgisayarları olan kullanıcılara bağımlı olduğu anlamına geliyor. Ancak, daha güçlü web tarayıcıları, tüketicileri bilgisayarlarını çevrimiçi TV şovları izlemek için kullanmaktan uzaklaştırabilir; bunun yerine, fazladan ekran alanlarını başka görevler için kullanırlar.

Bir cevap yazın