Çillerden Kurtulma Yöntemleri
Moda ve Yaşam

Çillerden Kurtulma Yöntemleri

Genelde açık tenli ve hassas ciltli kişilerde görülen çil, yazın güneş yanmasıyla daha da çoğalır ve büyür. Yüzde, kollarda, sırtta ve göğüslerde daha çok görülen çillerden kurtulmanız için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz tedavi yöntemlerini paylaşıyoruz sizlerle.

Yüzdeki Çilleri Yok Etmek İçin; 1 çay bardağı çiğ sütün içerisine, 1 adet salatalığı doğrayın. 2 saat bekledikten sonra salatalığın özü süte geçmesi için tülbentle sıkarak süzün. Elde edilen süt ile yüz sık sık pansuman yapın. Bu uygulamayı 10-15 gün sürekli tekrarlayın. Çillerinizin geçtiğini göreceksiniz. Bu süreçte ve her zaman gülsuyu ile her akşam-sabah yüzünüzü temizleyin. (Bu kür tarifi Ahmet Maranki’ye aittir.)

 

 Maske 1: Limon suyunun çil tedavisinde önemi kanıtlanmıştır. Limon suyunu direk yüzünüze sürmeyin. Pamukla ya da parmak uçlarınızla cildinize yavaş yavaş yedirin.

 

 Maske 2: Maydonoz suyunu eşit miktarda portakal ve limon suyu ile karıştırın. Nemlendiricinizden önce cildinize yedirerek sürün. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

 

 Maske 3: Keten tohumunun da çillerin kaybolmasında önemli bir yeri vardır. Bir miktar keten tohumunu kaynatın. Ortaya çıkan yumuşak tonlarda suyu çillere masaj yaparak uygulayın. Ciddi sonuçlar elde edeceksiniz.

 

Etiket çillerden kurtulma yöntemleri çiller nasıl geçer çil maskesi çile ne iyi gelir çil nasıl geçer çil neden olur

Kaynak: uzaktanhaber.com

Bir cevap yazın