Genel Kültür

Elektronik Sigara Cihazlarının Kullanım Ve Üretiminin Yasal Olduğu Ülkeler

Elektronik Sigara Cihazlarının Kullanım ve Üretiminin Yasal Olduğu Ülkeler

Elektronik sigaraların üretimi ve tüketimi her ülkede yasal ve legal değildir. Rusya, Çin dışında yer alan Asya ülkeleri, Güney Amerika ülkelerinde elektronik sigara kullanımı ve üretimi tamamı ile yasaktır. Kullanımının ya da tüketiminin fark edilmesi dahilinde yönetmelik ve belirli kanunlar tarafından bir takım cezai işlemler uygulanmaktadır. İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ülkelerinde elektronik sigara ürünlerinin kullanılması ve üretimi belirli kurallar dahilinde serbesttir. Serbest olup, belirli kurallar dahilinde izin veriliyor olması da diğer ülkelere nazaran daha serbest olduğunu belli ediyor. Bunların yanı sıra ise İngiltere ülkesinde sigarayı bırakma amaçlı sağlık kuruluşlarına başvuru yapmış olan bireylere elektronik sigara cihazları bir tedavi yolu olarak gösterilip, ilaç olarak verilmektedir. Bazı ülkelerde tamamı ile serbest olan elektronik sigaralar bazı ülkelerde de kısıtlamalar ve denetimler şeklinde serbest bırakılmaktadır.

Elektronik Sigaraların Kullanımı Esnasında Cihaz Sıcaklığı Nasıl Olmalıdır?

Elektronik sigaraların kullanımında cihazların sıcaklığı oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Her bir cihaz sıcaklığında yer alan üfleme ve çekim sıcaklığı, kullanıcılar tarafından doğru bir tercih yapılması sonucunda karar verilir. Bir elektronik sigara cihazının sabit sıcaklığı üreticilerin tavsiyelerine göre 230 derece olmalıdır. 230 derece olması halinde cihazların sıcaklık artışı ya da düşüşü gerçekleştirilebilir. Bir elektronik sigara cihazında çokça farklı olarak sıcaklık ayarı ve derecesi vardır. Ancak elektronik sigara cihazının 230 derecede sabitlenmiş bir şekilde bulunması cihazın ömrü ve kullanım süresi için büyük bir etken halindedir.

Smok Marka Elektronik Sigara Cihazları Hakkında Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Smok markasına dahil olan ürünler kullanılması en çok tercih edilen elektronik sigaralardandır. Elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan bireyler tarafından tercih edilmekte olan ürünlerin markası Smok markasıdır. Smok markasının tüm ürün ve cihazlarında pod ve mod cihazları bir arada bulunmaktadır. Bunun ile beraber Smok markasına mensup olan tüm ürünler maddiyat açısından cep dostu olan ürünlerdir. Ayrıca diğer markalara nazaran Smok markasında elektronik sigaralar açısından çokça çeşit yer almaktadır.

Bir cevap yazın