Spor

Eski Futbolcu Hayır İşleriyle Uğraşıyor

Eski Futbolcu Hayır İşleriyle Uğraşıyor!

Ronaldinho Gaúcho, forvet pozisyonunda görev yapmış Brezilyalı emekli futbolcudur. Kariyeri boyunca iki kez FIFA Dünya Yılın Oyuncusu ödülünü kazandı, arka arkaya üç Avrupa Şampiyonasını tamamladı ve ülkesinin 2002 FIFA Dünya Kupası’nı kazanmasına yardımcı oldu. Ronaldinho, uluslararası başarısının yanı sıra hayır işleri ve toplum katılımıyla da tanınır.

Ronaldinho son günlerde yapmış olduğu kanserli çocuklar yardımıyla ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Dünya çapında popülerlik kazanmış bir sporcu olan Ronaldinho son günlerde ilgileri üzerine çekiyor, böylelikle her açıdan ilgileri üzerine çekmeyi başaran bir sporcu olarak biliniyor. Cloudbet.com

Futbolu bıraktıktan sonra Ronaldinho, kulübü FC Barcelona aracılığıyla hayır işlerine dahil oldu. Barselona’da Ronaldinho, web sitesine göre ‘Barselona ve Brezilya şehrinin sosyal gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan’ Ronaldinho bağış projesini geliştirdi. Bu girişim, iş fırsatlarını teşvik ederek ve Barselona’ya yatırım çekerek şehir için gelir sağlıyor. Ronaldinho, kulübüyle çalışmanın yanı sıra Rio de Janeiro’daki okullarından birinde ders vererek vakfı ile de çalıştı.

Vakıf İşletmeciliği Yapıyor!

Ronaldojabecampofc.com, kulübü ve vakfı ile çalışmanın yanı sıra, Ronaldinho’nun kendi ülkesinin futbol takımı Brezilya’ya da para bağışladığını bildirdi. Brezilya Futbol Federasyonu web sitesine göre, ‘Ronaldinho, milli takım oyuncularının masraflarını bağışlayarak Brezilya futboluna katkıda bulundu.’ Milli takım oyuncularının masraflarını karşılamanın yanı sıra, takımın Copacabana Plajı’ndaki kampına su ve yiyecek sağlamak için para bağışladı.

Ronaldinho’yu dünya çapında ünlü yapan bir diğer şey ise Brezilya milli takımına üyeliğidir. Insidesofbrazilianfootball.com’a göre, ‘Ronaldinho ikinci kariyeri sırasında Brezilya milli takımının bir üyesi oldu.’ O zamandan beri Brezilya için iki Dünya Kupasına katıldı ve ülke için toplamda beş gol attı. Brezilya için oynamanın yanı sıra, Olimpiyat takımlarının kaptanlığını da yaptı.

Bir cevap yazın