Spor

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımından 11 Sözleşme Yenilemesi

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımından 11 Sözleşme Yenilemesi

Son yıllarda kadın futbolu için ülkemizde yapılan çalışmalar Fenerbahçe gibi kulüplerinde bu alanda yer almasını sağladı. Bu konuda şampiyonluk hedefleyen ve yüksek kaliteli bir takım kurmak isteyen Fenerbahçe kadın futbol takımından 11 sözleşme yenilemesi geldi. Kadın futbol camiasında yaşanan bu gelişmeler ile Fenerbahçe’nin yeni sezon için ne kadar iddialı olduğu da görüldü. Önümüzdeki sezon için daha iyi bir kadroyu oluşturmak isteyen Fenerbahçe 11 oyuncusuyla sözleşme yeniledi. Böylece Fenerbahçe kadın futbol ligindeki en güçlü takımlar arasında yer almayı sürdürdü. Sarı lacivertli kulüp tarafından yapılan açıklamada takımda bulunan şu oyuncuların sözleşmelerinin yenilendiğini ve yeni sezonda takımda olacakları duyuruldu:

Ezgi Çağlar

Fatma Şahin Karabaş

Nina Kpaho

Narin Sancar

Kennya Cordner

Altun Yakut

Cenahta Coleman

Setenay Sırım

Zeynep Akdeniz

İlayda Cansu Kara

Zeynep Ülkü Kaya

Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada adı geçen oyuncuların kulüple yaptığı yeni sözleşmelerin her iki taraf için hayırlı olmasının temenni ettikleri ve yeni sezonda başarılar ve ulaşmak istedikleri ifade edildi. Yeni sezonda şampiyonluktan başka bir şey düşünmeyen Fenerbahçe kadın futbol takımı böylece imza attırdığı 11 futbolcu ile gövde gösterisi yaptı. Fenerbahçe kadın futbol takımı yeni sezon öncesi en büyük şampiyonluk adayları arasında gösteriliyor. Takım ilk kurulduğu sene yarı finalde evlenerek ulaşamadığı şampiyonluğa bu sene ulaşmak istiyor. Türkiye’de kadın futbolu ile ilgili gelişmeleri joybet üzerinden takip edebilirsiniz.

Fenerbahçe’den Yeni Kadro Planlaması

Yeni sezonda tek hedefi şampiyonluk olan Fenerbahçe kadın futbol takımı bunun için sezon hazırlıklarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Şampiyonluk elde etmek için Fenerbahçe’den yeni kadro planlaması yapılması bunun ne kadar ciddiye alındığını gösteriyor. 11 oyuncuya sözleşme yaparak bu oyuncuların Fenerbahçe formasıyla bu sezon da yer alacağı kesinleşmiş oldu. Şampiyonluk parolası ile yeni sezon hazırlıklarına başlayan Fenerbahçe kadın futbol takımı yeni sezon ile ilgili yaptığı planlamalar çerçevesinde 11 oyuncu ile sözleşme imzaladı. Bunun dışında da takıma takviyelerin yapılacağı belirtildi. Ayrıca Petrol Ofisi ile güçlü bir sponsorluk anlaşması yapan Fenerbahçe futbol kadın takımı böylece gücüne güç kattı. Yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından bir de fotoğraf çekimi düzenlendi ve daha sonrasında sponsor firma ile bir tanışma yemeği gerçekleştirildi. Keyifli dakikaların geçirildiği bu yemek sonrasında karşılıklı hediyeler takdim edildi. Takımın çok iyi bir hava yakaladığı ve bunun saha dışında da devam ettiği dikkatlerden kaçmadı. Takımın bu kadar başarılı olmasındaki en büyük etkenlerden birinin de takımın bu derece birbiriyle kaynaşması olarak ifade ediliyor. Ayrıca oyuncu kalitesinin de yüksek olması takımın sezon boyunca çok etkili maçlar ortaya koyacağını şimdiden gösteriyor.

Fenerbahçe’den Yeni Sezon Açıklaması Geldi

Ülkemizin en köklü kulüpleri arasında yer alan Fenerbahçe kadın futbolunda da yer alan bir kulüp. Erkek futbol takımına gösterdiği ilgiyi kadın futbol takımına da gösteren Fenerbahçe, ilk kurulduğu sene yarı final oynama başarısı göstererek dikkatleri üzerine çekti. Bunun üzerine yeni sezon için Fenerbahçe’de kadın futbol takımına daha büyük bir ilgi gösteriliyor. Yeni sezonda şampiyonluk isteyen Fenerbahçe’den yeni sezon açıklaması geldi. Fenerbahçe yapmış olduğu açıklamada geçen sezon takımda yer alan 11 kadın oyuncunun önümüzdeki sezonda takımda yer alması için anlaşma sağlandığını ve yeni sözleşme imzalandığını açıkladı. Karşılıklı anlaşma ile atılan bu imzalar bu açıklama ile kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan takviyeler ile Fenerbahçe birçok futbol otoritesi tarafından kadın futbol sezonunda şampiyonluğun en önemli adayları arasında gösteriliyor.

Bir cevap yazın