Spor

Garath Bale Abd Major Liginin Yolunu Tutuyor

Garath Bale ABD Major Liginin Yolunu Tutuyor!

Real Madrid takımına rekor transfer ücretiyle transfer olan Gareth Bale’ın yeni adresi belli olmaya başladı. Başarılı oyuncunun gelecek sezon ABD Major Ligi ekiplerinden Austin’de forma giyeceği belirtildi. Carlo Ancelottinin yeni sezon kadro planlamasında düşünülmeyen Gareth Bale’ın gelecek sezonda Austin yolunu tutması Austin taraftarını heyecanlandıran gelişmeler arasında yer aldı.

Yıldız oyuncuyla Austin kulübünün 1+1 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor. Gareth Bale imzalanacak olan sözleşmenin ardından 3 milyon euro garanti ücret alarak kulüp tarihinin en yüksek maaşlı oyuncusu olma unvanını elde etmiş olacak. Yıldız oyuncunun ABD Major Ligini seçmesindeki en önemli etmenin maaş konusu olduğu konuşulan detaylar arasında bulunuyor.

Gareth Bale transferinde favori olan bir diğer takımda bu süreçte Roma kulübü olmuştu. Roma kulübünün yıldız oyuncuya verdiği maaş miktarının oyuncu tarafından beğenilmemesi transferin gerçekleşmemesinde etkili oldu. Roma’nın oyuncuya yaptığı maaş teklifinin 1 milyon 500 bin avro olduğu ön plana çıktı. Yıldız oyuncunun Austin kulübünden alacağı maaşın ise yaklaşık olarak bu rakam 2,5 misli yukarısında olduğu biliniyor.

Austin kulübüyle sözleşme imzalayan Gareth Bale basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. ‘’ Burada olmaktan dolayı çok mutluyum, burayı tercih etmemdeki en önemli sebep yeni maceralar atılmak’’ şeklinde yorumlarda bulunan Gareth Bale kariyerine ABD Major liginde nokta koymayı istediğini belirtti. Casino siteleri

Bir cevap yazın