Genel Kültür

Jojo Moyes’in Kaleme Aldığı “Sevgilimden Son Mektup” Kitabının Filmi

Jojo Moyes’in Kaleme Aldığı “Sevgilimden Son Mektup” Kitabının Filmi

Jojo Moyes adlı yazarın 2008 yıllarında kaleme almış olduğu Sevgilimden Son Mektup eserinden uyarlanmış ve çekimi yapılmış olan bir filmdir. İngilizcesi olan “The Last Letter From Your Lover” isimli eser İngilizce’den Türkçe diline çevrilmiştir. İngiliz asıllı olan bir eser ve filmdir. 1 saat 50 dakika boyunca süren bu film Beyazperde’den 5 üzerinden 3,2 IMDB puanı almıştır. Beğeni oranı ise %82 civarlarında bir oran olmuştur. İlk kez 23 Temmuz 2021 tarihinde yayımlanmış olup Netflix platformunda yer alan bir filmdir. Film, Augustine Frizzell tarafından yönetmenliği yapılmaktadır. Sevgilimden Son Mektup isimli film romantik drama türü arasında yer almakta olan bir filmdir.

Sevgilimden Son Mektup İsimli Filmin Konusu Nedir

Romantik drama türünde yer alan bu filmin asıl konusu aşktır. Aşkı konu almış olan bir filmdir. Filmde İngiltere’de yaşamakta olan Ellie isimli bir karakter vardır. Bu karakter gazetecilik yapmakta ve bir gün yeni bir makale yazmaya karar verir. Verdiği bu karar üzerine eski gazete arşivlerini incelerken 1960’lı yıllarda yasak bir aşkın yaşanması sırasında yazılmış olan bir deste aşk mektuplarını buluyor. Üzerine bulmuş olduğu bu mektupların sahiplerine kavuşturmak üzere iş başına koyuluyor. Filmde Ellie ve arşiv görevlisinin mektupları açıp incelemesi ile izleyiciler de bu aşka şahit oluyor. Konunun ele alınması ile film izleyicileri 20220’li yıllardan 1960’lı yıllara kadar geri götürmeyi başarıyor.

Sevgilimden Son Mektup Filmine Nereden Erişim Sağlanabilir

Sevgilimden Son Mektup isimli filme Netflix platformu üzerinden erişim sağlamak oldukça kolay ve mümkündür. Netflix platformundan filmin izlenmesi için ise platforma üyelik ve abonelik oluşturulmuş olması gerekir. Netflix platformuna üye olmadan da filmin farklı internet sayfalarından izlenme gibi seçenekleri de vardır. Netflix filmlerinin bulunmuş olduğu internet sayfalarına erişim sağlanarak dizi izlenebilir. Arama motoruna netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri ile bu sayfalara ulaşım sağlanmış olur. Ayrıca filmi izlemeden önce de kitabının okunması izleyenler tarafından da tavsiye ediliyor.

Bir cevap yazın