Spor

Novak Djokavic Atp Tel Aviv

Novak Djokavic ATP Tel Aviv’e Hazırlanıyor!

2022 yılıyla beraber Novak Djokovic yedinci kez dünya bir numarası oldu ve yirminci Grand Slam turnuvasını kazandı. Ayrıca dünyanın en çok kazanan tenisçilerinden biri oldu. Djokovic, sahadaki başarısının yanı sıra saha dışındaki medya tarafından da iyi karşılanıyor. Aslında, medya röportajları için birçok ödül kazandı. Bu yazıda, üç farklı spor gazetecisi tarafından Djokovic ile yakın zamanda yapılan üç röportajı inceleyeceğiz. Galabet

İlk Röportaj

Yakın tarihli bir röportajda Djokovic, son performanslarını ve Fransa Açık’tan beklentilerini tartıştı. Yeni raket tasarımı nedeniyle karşılaştığı eleştirilere de değindi. Avustralya Açık’taki performansı sorulduğunda, yorgunluk nedeniyle iyi oynamadığını kabul etti. Ancak, 2021’de çok iyi performans göstermediğini de kabul etti. Fransa Açık’taki şansına olan güvenini dile getirdi ve Wimbledon’daki kötü bir performanstan geri dönmeye hazır olduğunu belirtti. Ayrıca turnuvalara nasıl hazırlandığını ve antrenman seansları için neden belirli oyuncuları seçtiğini de tartıştı.

İkinci Röportajda Yasaklara Değindi!

İkinci bir röportajda Djokovic, raket yasağına ve koçunun ödeme skandalına yönelik eleştirilere değindi. Bazı haber siteleri, raket yasağı uygularken ULEB Kupası turnuvasına katıldığı için onu sert bir şekilde eleştirmişti. Canlı bir televizyon yayını sırasında Djokoviç, yasa dışı bir raket ipi değişimi nedeniyle mahkeme uyarısı aldı. Bu, yaptığı ihlalin geniş çapta haber kapsamına girmesine ve kendisini cezalandıran spor görevlisine karşı halkın öfkesine neden oldu.

Bir gazeteci, Djokovic’in bu şartlar altında oynamayı reddetmesi gerektiğini belirttiğinde, Djokovic aynı fikirde değildi ve zor koşullar altında en iyi performansı göstermenin işinin bir parçası olduğunu belirtti. Bu koşullar altında oynamayı reddederse, hem maçları hem de puanları kaybedeceğini ve gerçekte olduğundan daha kötü bir eşitlik bozma skoruyla sonuçlanacağını belirtti. Bu, gazetecilere olduğu kadar kendi bütünlüğüne de saygı duyduğunu gösterdi; kamuoyu algısının kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve algılanan herhangi bir skandalın ona ne kadar zarar verebileceğini biliyordu.

Bir cevap yazın