Spor

Pai̇re, Atp Ni̇n Wi̇mbledon Kararini Beğenmedi̇

Benoit Paire, ATP’nin Wimbledon’daki kazandığı maçların puanla ödüllendirilmeyeceğini açıklamasından sonra organizasyonun para ödüllü bir gösteri turnuvasından farkının olmayacağını söyleyerek düşüncelerini dile getirdi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası bir megapari karara varan Wimbledon, Rusya ve Belarus vatandaşlığına sahip olan sporcuların turnuvaya katılmasını istememişti ve buna engel olmuştu. Bu kararı takiben açıklama yapan ATP ve WTA, Wimbledon’da bu sezon dünya sıralamaları için puana sahip olunamayacağını dile getirmişti.

Fransız raket Benoit Paire, Roland Garros ilk turunda Ilya Ivashka’ya kaybettiği maçtan sonra yaptığı röportajda ATP’nin Wimbledon kararını eleştirme düşüncesine girdi.

“Herhangi bir puan kazanılmadan turnuva oynayacağız. Bazı insanlar covid olduğu zaman ‘a tamam, turnuvayı tamamen iptal edelim’ demedik. Ama sonra üç veya dört Rus oyuncu, dünya iki numarası Medvedev de dahil, katılamayacak olduğunda Wimbledon aleyhinde kampanya yapıyoruz.”

“Bunun talihsiz bir olay olduğunu düşünüyorum, çünkü bütün oyuncuları dinlersek, bu kararı anlamlandıramadıklarını görürüz. Oyuncuların yüzde 99’u puan kazanmak ve önceki haliyle oynamak istiyor.”

YANİ ATP’NİN OYUNCULARIMI YOKSA RUSYA’YI MI SAVUNMAK İSTEDİĞİNİ ANLAMAK İSTİYORUM.

“Rusya ve Ruslar için üzgünüm ama bütün soruna neden olan onlar. Ve tüm ATP oyuncuları bunun bedelini ödüyor. Medvedevyeni dünya bir numarası olacak.Bütün oyuncuları temsilen bir pozisyon almamız gerekiyor ve bu da yapılanın tamamen karşısında olmak.”

Bir cevap yazın