Prens Harry: İngiltere'yi, ailemi "toksik" medyadan uzaklaştırmak için terkettim
Genel Kültür

Prens Harry: İngiltere’yi, ailemi “toksik” medyadan uzaklaştırmak için terkettim

Prens Harry: İngiltere'yi, ailemi

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

Prens Harry, “toksik” İngiliz medyasının psikolojisini bozması nedeniyle kraliyet görevlerinden çekildiğini açıkladı. Bunun kamusal görevlerden uzaklaştığı anlamına gelmediğini ekledi.

Prens Harry Reuters’e yaptığı açıklamada, “Hepimiz İngiliz medyasının nasıl olabildiğini biliyoruz, benim zihinsel sağlığımı bozuyordu, toksik birşey gibi. Bu nedenle her eşin, her babanın yapması gereken şeyi yaptım, ailemi buradan çıkarmam gerekiyordu” diye konuştu.

Geçen hafta Buckingham Sarayı, Kraliçe Elizabeth’in torunu ve eşi Meghan’ın kraliyet ailesiyle yollarını ayırdığını, görevlerine geri dönmeyeceğini ve patronajlarını kaybettiklerini açıkladı.

36 yaşındaki Prens Harry ve 39 yaşındaki eşi Meghan, 2020 Ocak ayında kraliyet görevlerinden ayrılarak okyanus ötesinde yeni bir hayat kurma niyetlerini açıklamalarıyla sarayı sallamışlardı.

Independent’ın haberine göre, çift Kaliforniya’ya yerleşmeden önce İngiliz tabloid basınının, babası beyaz ve annesi Afro-Amerikalı olan Meghan’a yönelik ırkçılığa varan yaklaşımlarından rahatsızlıklarını dile getirmişlerdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için

Kaynak: tamyazi.com

Bir cevap yazın