Genel Kültür

Sbr Kauçuk Zemin Kaplama Nedir

SBR Kauçuk Zemin Kaplama Nedir?

SBR kauçuk zemin kaplama estetik, şık ve göze hitap eden bir hizmet olarak yapıldığı ortamlara birçok avantaj sağlar. Bunun dışında şık görünümünün yanında mukavemetli bir ürün olarak dökme kauçuğa oranla çok daha uygun maliyetli ürünlerdir. Kauçuk zemin kaplama alanında çeşitli hizmetleri sunan ve kendi ürünlerini kendi üreterek kauçuk zemin kaplama hizmeti veren Karan Kauçuk ustalık eseri alanları sunar. SBR kauçuk zemin kaplama, SBR kauçuk granül hammaddesi ile imal edilmektedir. İmalat ürünleri dökme kauçuk granülleri TSE standartlarına uygun olarak imal edilir.

SBR Kauçuk Nedir?

SBR kauçuk nedir için hammaddesi SBR stiren ve bütadienin kopolimeridir ve üretimi en fazla yapılan sentetik kauçuktur. Bunun dışında aşınma, yaşlanma ve ısıya karşı dayanımı doğal olan kauçuktan daha iyidir ve elastik davranışları doğal kauçuktan daha kötüdür. SBR kauçuk ürünlerinin elastik yapısı, doğal kauçuktan daha iyidir ve polar olmayan çözücülere, seyreltik asit ve bazlara dayanıklıdır.

SBR zemin kaplamaları, yumuşaklık istenen tüm zeminlere uygulanmaktadır fakat genel olarak okul bahçelerinde, çocuk oyun parklarında, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, yürüyüş ve bisiklet yollarında gibi birçok alanda kullanılabilir.

SBR Kauçuk Zemin Kaplama Özellikleri

SBR kauçuk özellikleri arasında öne çıkan özelliklerinde şık ve göze hitap eden bir kaplama olarak kullanılabilir ve aynı zamanda mukavemetlidir. Darbeyi emici özelliği sayesinde düşmeye bağlı yaralanmaları engelleyen koruyucu bir üründür ve üzerinde su tutmaz, aynı zamanda yağmur sonrası aktivitelerin yapılması içinde uygundur bu nedenle dış ortamlarda da kullanılabilir.

Tüm çalışma, uygulama yapılacak alanlarda gerçekleştirilir ve çok basit ve hızlı bir kaplama avantajı bulunur. SBR kauçuk, esnek yapıya sahip, şok emici süngerimsi yumuşak zemin kaplamadır ses yalıtım ve yanmazlık özellikleri de bulunmaktadır. Bunun dışında güneş ışınlarına, su ve neme karşı dayanıklı bir materyaldir ve kaymazlık özelliği nedeniyle spor salonu gibi hareketli alanlarda kullanılabilir.

SBR Kauçuk Zemin Kaplama Kullanım Alanları

SBR kauçuk kullanım alanları

Zemin kaplama ürünleri arasında önemli bir yere sahip olan SBR türü zemin kaplamalar, kauçuk maddelerin belli işlemlerin ardından yüksek basınçla işlenmesinin ardından üretilir. SBR zemin kaplamalarının farklı ebatlarla üretilebilir ve birçok mekâna uygundur. Bu sayede SBR kauçuk zemin kaplama ürünleri kullanıcıların ihtiyaçlarını tam olarak karşılar. SBR kauçuk zemin kaplama kullanım alanları arasında,

  • Kapalı spor salonu zeminleri
  • Dış saha spor zeminleri
  • Yürüyüş yolları
  • Çocuk oyun alanları
  • Fitness alanları
  • At padokları
  • Besi çiftlikleri
  • Paten kayma alanları

Gibi farklı alanlarda kullanılan SBR kaplamalar çeşitli avantajlara sahip olmasıyla özellikle darbeye karşı korumalı ve esnek yapıya sahip olmasıyla oyun sahalarında sıkça kullanılmaktadır. Hareketin fazla olduğu alanlarda kullanılan SBR kaplamaların kullanım alanları her geçen gün genişlemektedir ve böylece son derece kullanışlı yaşam alanları oluşmaktadır.

Bir cevap yazın