Spor

Sporcular Vapurlarla Taşınmaya Başladı

Sporcular Vapurlarla Taşınmaya Başladı

Daha önce sporcular otobüslerle start alanına götürülüyordu. Bu, Kabataş ve Eminönü’nden kalkan vapurla seyahat lehinde durduruldu. Katılımda otobüs olmadığı için sporcular artık toplu taşıma ile seyahat etmiyor. Sporcuların eşyaları bu yıl otobüslerle taşınmayacak. Bunun yerine taşıma işlemi için minibüsler ve spor malzemeleri kullanılmaktadır. Avrasya Tüneli kapalıdır ve pikapların yarış bitmeden Sporcuların eşyalarını alması için güzergah olarak kullanılmaktadır.

İki seçkin sporcu, her 6 yılda bir rekabetçi bir yarışta karşı karşıya gelecek. 2016 yarışında ilk iki sırada yer alarak 6 yılda tekrar yarıştılar. Yarışmaya toplam 12 erkek koşucu katılacak. 42 kilometrelik bir mesafeyi 2 saat 10 dakikadan daha kısa sürede yarışacaklar. Son yarışmanın önde gelen koşucusu ikinci olan Etiyopyalı Sechale Dalasa oldu. İkinci sırada, altı yıl önceki yarışmayı kazanan Kenyalı Agnes Barsosio vardı.

Organizasyon için bir kayıp olsa da Halit Kıvanç’ın vefatı İBB için sakıncalı olarak değerlendirildi. Bir sponsor, kuruluşa birlikte yaşama ve gelişme fırsatı verdi. Bu derneğin başkanı İmamoğlu, kendilerine teşekkürlerini iletti. Başkan İmamoğlu’nun maratona ilişkin sözlerine devam etmesiyle Halit Kıvanç’ın tarihi yaşamaya devam ediyor. Gurur duydukları değerli arkadaşları vardır. Cumhuriyet, 100 yıl önce 1 Ocak’ta kuruldu. Umarım bu demokrasinin 40. yılı olacak 1 Ocak 2020’de 41. yıl dönümü kutlanır. Her açıdan gelecekte daha güzel günlerle karşılaşacağız. Onwin

Bir cevap yazın