Spor

Tenis Dünya Sporu Oluyor

Tenis Dünya Sporu Oluyor!

Tenis son günlerde hem Türkiye’de hem de dünyada yaygınlık kazanıyor. Tenis, son birkaç on yılda giderek daha popüler hale gelen bir spordur. Her yaştan insan tenis oynar ve dünya çapında çok sayıda yarışma düzenlenir. Tenis kuralları tüm varyasyonlarda çok benzerdir, ancak oyunun belirli oyuncu türlerine hitap eden birçok varyasyonu vardır. Tenis, hem sporcular hem de sporcu olmayanlar için harika bir spordur. Piabet

Tarihi Çok Eskiye Dayanıyor

Tenis, tarihin en eski sporlarından biridir. Antik Yunan sporcuları, tenisin proto-tenis adı verilen bir versiyonunu oynadılar. Tenis bir spor olmasının yanı sıra bir raket oyunudur. Zamanla tenis daha popüler hale geldi ve İngilizler tarafından ‘tenis’ olarak adlandırılmaya başlandı. Günümüzde tenis tüm dünyada oynanmakta ve özellikle ılıman iklime sahip ülkelerde popülerdir. Bazı ülkelerde tenis sportif programın bir parçasıdır. Açık havada oynamanın aktif bir şekli olduğu için tenis de harika bir egzersiz şeklidir.

Birçok insan tenisi spor olarak oynar. Profesyonel tenisçiler tenis oynayarak çok para kazanırlar. Turnuvalar genellikle birkaç hafta sürer ve yorucu programları vardır. Çoğu yarışma birkaç gün sürer ve en az dört farklı aşama içerir. Her etap birkaç saat sürer ve en az on altı tekler maçı ve sekiz çiftler maçı içerir. Her yıl en az seksen oyuncu profesyonel turnuvalara katılır, bu nedenle rekabet şiddetlidir, ancak bu alanda birinci sınıftır.

Belirli oyuncu türleri için birçok tenis çeşidi vardır. Örneğin, bir oyuncunun bir rakibe karşı oynadığı tekler tenis var. İki oyuncunun birbiriyle yarıştığı çiftler tenis var, ve iki kadın oyuncunun birlikte birbirleriyle yarıştığı karışık çiftler var. Raketlerle oynamak yerine servis ve geri dönüşleri kullanmak isterseniz fileli bir sahada da oynayabilirsiniz. Bu şekilde, oyun sırasında hem hücum hem de savunma oyunları mümkündür.

Bir cevap yazın