Genel Kültür

Yalnız Yaşayanların En Büyük Güvencesi Biber Gazı

Yalnız Yaşayanların En Büyük Güvencesi Biber Gazı

Tek başına yaşayan ve kendini güvende hissetmeyen kişiler, yanlarında biber gazı taşıyarak güvenlik problemini çözebilirler. Kişisel savunma amaçlı kullanılan biber gazı spreyi için herhangi bir kısıtlama veya ceza söz konusu değildir. Bu yüzden saldırı değil de korunma amaçlı biber gazı kullanarak kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Metropol gibi büyük yerleşim yerlerinde sık sık meydana gelen tehlikelere karşı korunmanın en etkili yollarından biri biber gazı kullanmaktır. Bu sayede gasp, taciz, tehdit, kapkaç gibi tehlikelere karşı kendinizi güvene almanın rahatlığını hissedebilirsiniz.

Kadınlara Biber Gazı Serbest Mi?

Metropollerde tehdit altında olan kişiler arasında muhakkak kadınlar da vardır. Madde bağımlıları, gaspçılar, kapkaççılar ve sapıklara karşı kendini korumak isteyen kadınlara biber gazı kullanımı serbesttir. Özellikle düşük yoğunlukta olan biber gazları, saldırganın doğrudan yüzüne uygulanabilecek dozda etken maddesi içerir. Bu yüzden kadınlar tehlikeyi fark ettikleri anda hemen çantalarından çıkaracakları biber gazı spreyini saldırganın yüzüne sıkarak kendilerini koruyabilirler. Saldırganı kısa sürede etkisiz hale getiren bu tür biber gazı bulundurma veya savunma amaçlı kullanım konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Biber Gazı Öldürür Mü?

Biber gazının içeriğinde belirli dozda etken maddesi bulunur. Bu yüzden devlet kontrolü ile satışı yapılan Nato biber gazı spreyi gibi markalar saldırılarda savunma amaçlı kullanılabilir. Saldırganı etkisiz hale getirmek için biber gazını doğrudan saldırganın yüzüne sıkmak gerekir. Üst solunum yollarında yanma, öksürük krizi ve göz yaşarması gibi rahatsızlıklar yaratan biber gazı ölümcül değildir. Bu yüzden yoğun miktarda ve uzun süre biber gazına maruz kalmayan kişilerde ölüm gibi riskler ortaya çıkmaz. Gasp, kapkaç ve benzeri saldırılar altında kendini korumak isteyen küçük büyük fark etmeksizin herkes biber gazını endişe duymadan saldırgana sıkabilir.

Biber Gazı Satışı Yasak Mı?

Türkiye’de biber gazı satışı konusunda belirli kriterlere dikkat edilmektedir. Özellikle devlet kurumları tarafından içeriği kontrol edilen ve onaylanan biber gazı spreylerinin satışı mümkündür. Kişisel savunma amaçlı kullanılan biber gazı spreyleri içinde etken maddenin dozu belirli seviyededir. Yoğunluğu az olan biber gazı kullanımı ve satışı konusunda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Özellikle taciz ve gasp anında güvenlik sağlamak ve saldırganı etkisiz hale getirmek için kaliteli biber gazları tercih edilmelidir.

Biber Gazı Nereden Satın Alınır?

Türkiye’nin dört bir yanına en güvenilir savunma ekipmanlarının satışını yapan firmamızda aradığınız biber gazı spreylerini bulabilirsiniz. Bütçenizi yormayan fiyatlarla biber gazı spreyi satın almak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Üstelik Polis Sepeti firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde her ihtiyaca yönelik kaliteli ve kullanışlı ekipmanlar da bulunmaktadır. Aradığınız Jenix biber gazı spreyi gibi ekipmanlara tek tıkla sahip olmak için web sitemizi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın